برج هیجان (genga)
برج هیجان (genga)
برج هیجان (genga)
برج هیجان (genga)
برج هیجان (genga)

برج هیجان (genga)
قیمت کارتنی ۱۰۵,۰۰۰ ریال
کمتر از کارتن ۱۱۰,۰۰۰ ریال
تعداد در یک کارتن ۲۰ عدد
ابعاد : ۲۸ * ۸ * ۸ سانتی متر
محدوده سنی : ۳ سال به بالا
جنس محصول : ام دی اف
اهداف آموزشی : تقویت هوش
افزایش تمرکز و توجه
افزایش خلاقیت
تقویت انگشتان دست و دست ورزی
هماهنگی چشم و دست
تقویت حافظه و هوش دیداری
تقویت روابط گروهی و تیمی
افزایش اعتماد به نفس کودک
آموزش نظم و ترتیب
تحریک حس کنجکاوی
آموزش مهارت های ظریف
بازی فکری جنگا یا برج هیجان یک بازی و سرگرمی فکری برای تمامی سنین که هیجان شادی و سرگرمی را به محافل و مهمانی های شاد به ارمغان خواهد آورد.
اگر در جستجوی تجربه‌ای پراسترس و فراتر از کارت روی کارت گذاشتن و تاس ریختن هستید، باید بازی جنگا را تجربه کنید.
این سرگرمی دورهمی علاوه بر تمرکز و اعصاب فولادین، به دستانی ماهر نیز احتیاج دارد تا بتوانید از آن لذت ببرید.
روش بازی فکری جنگا :
یک ست کامل بازی فکری جنگا تشکیل شده از ۴۸ بلوک چوبی هم شکل و هم اندازه که طول هر یک از بلوک ها سه برابر عرض آن و پنج برابر ضخامت آن است.
در این بازی با استفاده از تمام ۴۸ بلوک که در اختیار دارید یک برج ۱۶ طبقه بسازید به نحوی که هر طبقه از سه بلوک تشکیل شده باشد. با این شرط که هر طبقه بر ردیف قبلی و بعدی خود عمود باشد.
زمانی که ساخت برج به پایان یافت، سازنده برج شروع کننده بازی خواهد بود و حرکت خود را با برداشتن یکی از بلوک ها از هر یک از ردیف ها و قرار دادن آن بر بالاترین ردیف انجام خواهد داد .
در واقع به این صورت که بازیکنان، به نوبت باید بلوکی را از هر طبقه ای که مایلند (به غیر از دو ردیف بالای برج) برداشته و روی راس برج قرار دهند و پس از آن نوبت به بازیکن بعدی می رسد تا همین کار را تکرار کند.
شما در این بازی باید ۶ دنگ حواستون رو جمع کنید و ببینید که کدام بلوک را می توانید راحت از جایش بیرون بیاورید تا برج نریزد.
باید توجه داشته باشید که بلوک هایی که بر روی برج گذاشته می شوند به صورت ردیف های دوتایی چیده می شوند.
برداشتن چوب ها تا زمان فرو ریختن برج ادامه خواهد داشت و کسی که با برداشتن نابجای یکی از بلوک ها باعث فرو ریختن برج شود بازنده بازی خواهد بود.
*نکته دیگری که باید به آن اشاره شود و دیگر قوانین احتمالی نیز به توافق طرفین قبل از بازی بستگی دارد.
روش دیگر این بازی با تاس صورت می گیرد، بدین صورت که با انداختن تاس ها و اعمال محاسبات ریاضی(جمع،ضرب،تقسیم و تفریق) باید جواب به دست آمده را از بین بلوک ها طوری جدا کرده به طوری که برج ریزش نکند و تا پایان بازی به این صورت انجام می شود.
البته نکته ی مهمی که باعث دشوار شدن گیم‌ پلی جنگا می شود، این است که بازیکنان تنها می توانند از یک دستشان استفاده کنند و استفاده از هر دو دست به صورت همزمان، ممنوع است.
همچنین اصل چیدمان ضربدری (یعنی یک ردیف افقی و یک ردیف عمودی) باید رعایت شود.
در نهایت هر شخصی که باعث فرو ریختن برج شود بازی را باخته و در دور بعدی، از بازی حذف شده و این روند آنقدر ادامه پیدا میکند تا برنده مشخص شود.
توضیح بازی فکری جنگا :
امروزه بازی‌های کامپیوتری آن‌قدر زیاد شده‌اند که دیگر برای بازی‌های خارج از دنیای «صفر و یک» جایی باقی نگذاشته‌اند؛
اما بعضی از بازی‌های فکری-تمرکزی از بازی‌های کامپیوتری پیشی گرفته‌اند و طر‌فداران زیادی دارند.
در بین این بازی‌ها می‌توان به بازی «جنگا» اشاره کرد که به تمرکز زیادی احتیاج دارد.
در مسافرت‌‌ها، دورهمی‌های دوستانه و مهمانی‌های خانوادگی، بازی‌هایی هستند که می‌توانند همه‌ی افراد را فارغ از سن و سال، سطح معلومات یا حتی دانستن قوانین بازی دور یک میز جمع کنند.
بازی فکری جنگا (Jenga) در عین سادگی، می‌تواند هیجان فوق‌العاده‌ای را به دورهمی‌هایمان بیاورد.
جنگا یک بازی فکری ساده و بسیار جذاب چوبی است،موضوع این بازی ساده است اما پس از گذشت چند دقیقه از شروع بازی متوجه میشوید که این بازی آنقدر هم ساده نیست و نیاز به تمرکز حواس بالایی دارد.
هیجان حاصل از ریختن بلوک‌ها، استرس باختن، حس پیروزی و خنده‌هایی که در حین بازی از شیطنت یا لذت روی لب‌ها نقش می‌بندند، همگی حاصل یک بازی ساده هستند که یادگیری قوانین آن تنها به یک دقیقه زمان نیاز دارد.
بازی فکری جنگا جذابیت‌هایی دارد که می‌تواند علاوه‌بر ایجاد هیجان فوق‌العاده، هماهنگی چشم و دست و در واقع هماهنگی بین عضلات مختلف، چشم و مغز را به وجود آورد و باعث افزایش هوش اکتسابی و دقت و تمرکز افراد نیز می شود.
بازی فکری جنگا علاوه بر اینکه برای هر رده سنی می تواند جذابیت خاص خودش را داشته باشد، در یک زمان واحد نیز می تواند نقطه ارتباط بین چند نسل متفاوت بوده و لحظات فرح بخشی را از یک بازی گروهی هیجان انگیز برای آنان به ارمغان آورد.
هر کس به میزان استعداد، توانایی و خلاقیتی که دارد می تواند ساعت ها با این تکه چوب های کوچک سپری نماید و از همنشینی با آن ها لذت ببرد، بی آنکه از دستور العمل خاصی برای بازی با آن ها پیروی نماید و این بزرگترین وجه تمایز جنگا با دیگر اسباب بازی ها است.
این بازی با مکانیسم روانش، به سادگی جمعی را دور خود جمع می‌کند و دلیلی برای گپ و گفت و خندیدن می‌شود.
میلیون ها نفر از کسانی که بازی جنگا را تجربه کرده اند غرق این بازی جذاب شده و مشتاق اند که قصه ناگفته این بازی و خالق آن را بدانند.

 

مناسب ترین قیمت عمده اسباب بازی در پخش برادران

بالا