نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودک برای مقابله با کرونا

نوشته شده توسط واحد مدیریت محتوای سایت پخش اسباب بازی برادران و به نقل از نی نی سایت در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودک برای مقابله با کرونا

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودک برای مقابله با کرونا

به گزارش واحد مدیریت محتوای سایت پخش اسباب بازی برادران و به نقل از نی نی سایت،در این روزهای شیوع کرونا ضدعفونی کردن اسباب بازیهای بچه ها بیشتر از قبل اهمیت دارد و ضروری است. چون بچه ها تماس زیادی با اسباب بازی هایشان دارند و حتی آنها را در دهان خود می برند. اما با توجه به عوارضی که مواد ضدعفونی کننده و سفید کننده برای کودکان دارند، اسباب بازی ها را چگونه می توان ضدعفونی کرد؟
استفاده از مواد ضدعفونی کننده مطمئن
ضدعفونی کردن اسباب بازی های بچه ها به نوع اسباب بازی و جنس آن بستگی دارد. به عنوان مثال باید برخی از اسباب بازی های کودک را با روش های ساده و با دست تمیز کرد اما برخی دیگر از آن ها را می توان داخل ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی انداخت. اما برای آن دسته از اسباب بازی هایی که نمی توان داخل ماشین لباسشویی یا ظرفشویی انداخت، لازم است از محلول های اسپری یا تمیز کننده مناسبی استفاده کرد که از سالم بودن آن ها اطمینان کافی داشته باشید.

ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و پولیشی
اسباب بازی های پارچه ای و پولیشی را با مایع یا پودر لباسشویی ضدعفونی کننده می توان داخل ماشین های لباسشویی انداخت. برای خشک شدن این اسباب بازی ها با توجه به جنس و مدل شان می توان آن ها را در محلی در معرض هوای آزاد قرار داد یا آویزان کرد. به گزارش ایسنا در صورتی که نسبت به خراب شدن شکل آن ها نگرانید می توانید آن ها را به همراه چند توپ تنیس داخل خشک کن لباسشویی قرار دهید تا شکل و حالتشان تغییر نکند و مواد داخلشان گلوله نشود.

ضدعفونی کردن اسباب بازی های پلاستیکی
برخی از اسباب بازی های پلاستیکی را که فاقد باتری هستند، برای ضدعفونی شدن داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. با استفاده از کمی مواد شوینده و آب گرم اسباب بازی های کودک شما به خوبی در ماشین ظرفشویی ضدعفونی می شوند. فقط دقت داشته باشید که اسباب بازی ها فاقد هرگونه باتری یا قطعات ریزی باشند که امکان آسیب دیدن آن ها در ماشین ظرفشویی وجود دارد. اسباب بازی های حاوی مواد لاستیکی را نمی توان داخل ماشین ظرفشویی قرار داد، چرا که مواد لاستیکی تحمل دمای بالا را نداشته و با آب داغ خراب می شوند.

ضدعفونی کردن اسباب بازی هایی که نمی توان داخل ماشین لباسشویی یا ظرفشویی قرار داد
رای ضدعفونی کردن اسباب بازی های سخت، غیرپارچه ای، باتری دار یا هرگونه اسباب بازی که نمی توان داخل ماشین لباسشویی یا ظرفشویی قرار داد، می توان به راحتی از یک دستمال پارچه ای و محلول آب گرم و صابون استفاده کرد. ابتدا با استفاده از محلول آب گرم و صابون و یک دستمال پارچه ای تمیز اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید. سپس با یک دستمال دیگر آن ها را خشک کنید. پس از آن باید با استفاده از آب و دستمال دوباره اسباب بازی ها را تمیز کنید تا هرگونه اثرات مواد شوینده و صابون از روی آن ها زدوده شود. در نهایت با یک دستمال تمیز اسباب بازی را خشک کنید. اکنون می توانید آن را در اختیار کودکتان قرار دهید.
نکته:
-از هر محصول و مواد شوینده ای که استفاده می کنید، فراموش نکنید که برچسب راهنما و دستورالعمل های استفاده از آن را خوانده و اجرا کنید.
-اطمینان از ضدعفونی شدن اسباب بازی های کودکان اهمیت زیادی دارد، اما این موضوع نباید به نگرانی بیش از حد برای والدین تبدیل شود، زیرا دستورالعمل های فوق به سادگی منجر به ضدعفونی شدن اسباب بازی های کودکان می شود.

نوشته شده توسط واحد مدیریت محتوای سایت پخش اسباب بازی برادران و به نقل از نی نی سایت در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ ، دفعات بازدید ۱,۱۶۰ مرتبه
بالا